Game Days Show Atrakcje Harmonogram Akredytacje FAQ Kontakt

Cracow Game Days 2019 – PODSUMOWANIE

19, 20 i 21 lipca 2019-ego roku na krakowskim EXPO odbyła się trzecia edycja targów Cracow Game Days organizowanych przez agencję CFA. Dodatkowo pierwszego dnia targów (tj. 19-ego lipca) odbyła się debiutancka edycja Game Days Show – pokazu skierowanego do twórców gier, studiów wydawniczych, a także potencjalnych nabywców zaprezentowanych tam gier.

W piątek, czyli pierwszy dzień imprezy, na targi EXPO wstęp mieli jedynie posiadacze biletu VIP. Dzięki mniejszej ilości odwiedzających, nabywcy owej wejściówki mogli cieszyć się atrakcjami Cracow Game Days 2019 praktycznie bez żadnych kolejek (zarówno tych do kasy, jak i tych do przygotowanych przez organizatorów atrakcji). Kolejną dużą gratką dla krakowskich imprezowiczów były otwarte turnieje w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends na profesjonalnej scenie turniejowej!

O godz. 19:00 rozpoczęło się Game Days Show. Owy pokaz został w całości poprowadzony w języku angielskim, a oglądać można było go zarówno na miejscu jak i na żywo na platformie Twitch. W szczytowym momencie stream oglądało przeszło 2000 widzów, a sama transmisja uzbierała 40000 unikalnych wyświetleń! Zwieńczeniem GDS była ceremonia wręczenia statuetek. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: “Most Promising Game“, “Most Ambitious Game” and “Most Creative Game“.

Na imprezie pojawiły się także znane postaci z esportowej oraz streamerskiej sceny. Cracow Game Days 2019 odwiedziła drużyna devils.one, która zagrała mecz przeciwko przedstawicielom widowni zebranych przed sceną. W głównym turnieju League of Legends – Go For It! zagrała żeńska drużyna znana pod nazwą SORT. Wydarzenie odwiedzili także Mateusz “PAGO” Pągowski, Skazza oraz Jędrzej Szweda – szerszej publice znany dzięki twórczości na kanale ZagrajnikTV!

Oczywiście wydarzenie nie odbyłoby się bez wielu partnerów, którzy wsparli imprezę swoją obecnością oraz nagrodami w turniejach. Szczególnie podziękowania należą się firmom SPC Gear, Genesis, Actina oraz TIGER Energy Drink. Oczywiście nie można także zapomnieć o wystawcach, w skład których wchodziło chociażby Nintendo, Revolut, Dawne Komputery i Gry, Veto (którzy opiekowali się strefą planszówek), Centrum Gier FURIA i ich strzelnica ASG, Cobi, CDP i wielu, wielu więcej!